Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Pozitif Psikoloji

Dünyanın dört bir yanında Türkçe konuşanlar için yardım...

ON BEŞ kişi yazdığım her şeyin DOĞRU olduğunu ONAYLIYOR

"Başkalarının online psikolojik danışmanlıktan nasıl faydalandığını kendiniz görün. . ."


"Sürekli seyahat halinde ve bunun yanı sıra yurt dışında yaşıyor olmam nedeni ile online terapi benim için en uygunuydu. Aslında öncesinde online terapinin etkinliği konusunda aklımda bir takım soru işaretleri vardı.


Acaba yeterince fayda görebilecek miyim diye düşünmüyor değildim.

Ancak hem İrem hanım’in mesleğindeki uzmanlığı dolayısıyla sahip olduğu güçlü iletişimi, hem de günümüzde sahip olduğumuz online görüntülü iletişim olanakları bir araya gelince ben yüz yüze terapi yapmamış olmanın hiçbir eksikliğini hissetmedim.


Bunun yanı sıra zamanın çok değerli olduğu günümüzde, bu tarz iletişim olanaklarını kullanarak zamanı da çok efektif kullanabiliyoruz. Örneğin ulaşıma hiç zaman harcamıyoruz… İrem hanım ile online iletişimin etkin olmasının yanı sıra, kendisi ile o aranan danışan-danışman ilişkisini de kısa süre içinde güzel bir şekilde kurabilmemizi de sağladı. Dolayısıyla İrem Hanım’la yaptığımız görüşmelerden kısa zamanda çok fayda gördüm ve hayatımda gözle görünür değişiklikler olmasına vesile oldu. 


Elbette insan güzel bir tecrübe yaşayınca buna benzer şeylere ihtiyaç duyan diğer kişilerin de aynı şeyleri yaşaması ve bu güzelliklerden faydalanmasını istiyor. Bu nedenle İrem Hanım’ı online terapiye ihtiyacı olan herkese çok içtenlikle tavsiye ediyorum." 


F. T. F. T. 21/02/2016


" Danışman arayışımda en çok zorlandığım konu uyumlu ve güvenli iletişim kurabileceğim bir danışman bulmaktı. Bu konuda kendimi özellikle çok şanslı hissediyorum. Çünkü online terapi konusunda tavsiyesini istediğim İstanbul Tıp Fakultesi’nde öğretim üyesi olan yakınım, beni İrem hanım ile buluşturdu.

İlk defa danışma alırken insanın aklında hep işe yarar mı ne yapabilir ki o kadar uzmana gittim gibi bir dünya soru geliyor. Aslında bu sorulara süreç bittikten sonra bile net cevap bulamayabilirsiniz. Ama bir şeyler, hatta birçok şey değişiyor hayatınızda nasıl olduğunu anlamadan -tabi siz isterseniz. Galiba samimiyeti içtenliği yardım etme isteği ve sizi anlaması bir şeyleri fark ettirmesi ve en önemlisi sizin danışmaya başlamakla o çok zor gelen adımı atmanız… devamı geliyor zaten. Eğer ki danışma alacaksınız her şeyi olduğu gibi anlatın. Samimiyetle, yargılanma korkusu olmadan. 


Bırakın süreç işlesin. Ve korkmayın, o ilk adımı atın…"

M. E. 06/05/2016


" İrem Bray danışanı ile sıcak, samimi ama ayağı yere basan, aydınlatıcı, ve her detayın irdelenerek anlam kazandığı kesinlikle sağaltıcı ama en önemlisi gerçek bir diyalog kurar. Gerçek duygu ve düşüncelerinizi çoğu zaman da hayret edilecek şekilde ilk defa seslendirdiğinizi, ifade edebildiğinizi, daha da önemlisi anlaşıldığınızı hissedersiniz.

İrem Bray’in en belirgin özelliklerinden biri de yaptığı terapilerde en modern yöntemleri kullanarak, bu alanda en kadim kültürlerin uyguladığı çok zengin öğretileri size ulaştırması, bunları farklı deneyim ve yaşantılar ve uygulamalar yoluyla yalnız sözle değil yaşantılarla desteklemesi, böylelikle danışanına çok farklı perspektifler kazandırmadaki olağanüstü yeteneğidir. Onunla yaptığımız terapiler, çalışmalar, kendime yaptığım ve her anını yaşamayı iple çektiğim bir yolculuk gibi. Bu hayatımda kendim ve sevdiklerim için yaptığım en güzel eylem diye düşünüyorum. Bunu yaptığım için kendimle gurur duyuyorum İrem Bray’e de özverisi ve içtenliği için minnet duyuyorum


Bu alandaki önemli insanlardan biri olduğunu düşündüğüm İrem Bray’i içtenlikle tavsiye ediyorum."

O.Y. 06/09/2016


" İrem’in bir profesyonelin yapması gerekenden daha fazlasını sunduğu tartışılamaz. Bu işe gönül vermiş, insanlığına derinden bağlı bu güzel insanı herkese hiç tereddütsüz şiddetle tavsiye ediyorum. Kişisel gelişiminize birebir faydalı olacak ama mutlaka faydalı olacak bir terapi örneği sergilemektedir. Kendinize doğru çıktığınız bu yolculukta çok isabetli tespitlerle yargılamadan size eşlik edecektir.

Enerjisi, samimiyeti ve yakınlığı bu kadar yüksek olan bir insanla etkileşim içerisinde olmamak mümkün değil. Ve daha söylenebilecek o kadar çok şey var ki, sevgili İrem, iyi ki varsın güzel insan. Seninle tanışmış olmayı bir ayrıcalık olarak görüyorum ve başarılarının daim olacağına yürekten inanıyorum.


Sevgi ve saygılarımla… " 


O. K. 04/08/2015


"İlk defa bir uzman yardımı almaya karar verdim, psikolojik bir sorunum olduğunu düşünmesem de eşimin bir uzmanla görüşmemin beni rahatlatacağını düşünmesi ve bu konuda ısrarı üzerine İnternet sitesinden İrem hanımı buldum; onu seçmemde aile terapisti olmasının etkisi büyüktü. 


Görüşmenin online olmasından dolayı endişelerim vardı

İrem hanımı iyi ki tanımışım ve görüşmüşüm. Bir ay gibi kısa bir surede hem bireysel hem de aile danışmanlığı konusunda bana tavsiyeleri, yaklaşımı çok ama çok yararlı oldu. Kendisi işinde uzman ve en önemlisi olaylara sizin pencerenizden bakabiliyor. Kendisine çok teşekkür ederim.


Bence her sağlıklı insan hayatında bir kere dahi olsa psikolojik destek almalı. Gözünüzde büyüttüğünüz problemlerin bakış açınızı değiştirdiğinizde problem olmaktan çıktığını görebiliyorsunuz ve bunu size fark ettirecek değerli insan İrem hanıma tekrar teşekkürler, iyi ki varsınız."


E. 16/06/2015


" "Sadece panik bozukluğum geçmedi yıllardır içtiğim sigarayı da farkında olmadan kendiliğinden bıraktım. Hâlâ kendisi bunları nasıl yaptı düşünüyorum, bulamıyorum ama güzel olan şu ki şu an sağlıklı düşünüyorum, sağlık seçimler yapıyorum ve enerji doluyum.


Hasta olduğum dönemlerde bu tavsiyelerin uzmanın bir arkadaşı, tanıdığı ya da kendisi tarafından yazıldığını düşünürdüm. Şu an benim gibi düşünenler varsa içiniz rahat olsun.


Bir zamanlar hayatı her an öldüm öleceğim diye korkular ve şüphelerle dolu yaşarken şimdi İrem Hanım sayesinde hayatı çok seven birine dönüştüm. İrem Hanım’ın içtenliğini görünce ne kadar kısa sürede iyi olacağınızı kendiniz anlayacaksınız zaten. İrem Hanım’a tekrar teşekkür ediyorum. Şu an hayatı yeniden çok seviyor ve enerji doluysam bu İrem Hanım sayesinde.


Sağlıklı günler dilerim." 


Y. 28/08/2014


" Merhaba. İrem Bray’i İnternet sitesinden buldum. Depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu problemlerim vardı. 


Kendimi çok mutsuz ve çaresiz hissettiğim bir dönemdi.

Sanki bir tünelin içindeydim ve oradan çıkış yoktu. Dibe vurmanın, intiharı düşünmenin ne demek olduğunu öğrenmiştim. Terapi almaya başladıktan sonra İrem’in gerek seanslardaki desteği gerekse seans sonrası yapmamı istediği küçük çalışmalarla psikolojim hızla değişmeye başladı. Hiç ilaç kullanmadan önce depresyondan sonra da stres bozukluğu problemimden kurtuldum. Hayata ve kendime farklı bir bakış açısı geliştirmem için beni uyandırıp kendime getiren İrem’e çok teşekkür ediyorum.


İyi ki seni tanımışım."

H. 26/01/2014


" İrem Bray’i İnternetten araştırırken buldum. Kızımın ders sıkıntısı vardı. Çok samimi sıcak konuşmasıyla benim anlayacağım dille anlatması güzeldi.


Tavsiyelerini uyguladım ve yavaş yavaş ders yapmaya başladık. Kızımla iletişim bozukluğu da yaşıyorduk ders yüzünden, çok çabuk sıkılıyordu ben de sinirleniyordum. Canım çok sıkılıyordu bu duruma. İrem Hanım nerede hata yaptığımı tek tek sordu ve bu şekilde hallettik.


Herkese tavsiye ederim."

D. Y. 23/07/2013


" İrem Hanım’la çalışırken dikkatinizi çekecek ilk fark tam bir profesyonel olması ile birlikte samimiyetidir. Konuşurken anlaşıldığınızı hissetmek bile sizi rahatlatıyor.


Zaman geçtikçe zaten sizde yarattığı farkı hissediyorsunuz. Ben özgüven ve uyum sıkıntısı yüzünden İrem Hanım’a başvurmuştum. Benim algılarımı değiştirmeyi başardı. Onunla çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bana bir uzmanın yardım edebileceğinden çok daha fazla yardım etti.


Buradan da tekrar teşekkürlerimi sunuyorum."

M. 02/07/2013


"Yaklaşımını çok beğeniyorum. Doktor değil arkadaş gibi davranıyor.


Sorunumuzu çözmemize yardımı olacağına inanıyorum. Güler yüzlü bununla birlikte işinde oldukça ciddi. Bir doktordan daha verici. Onunla kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Eşim, internet araştırması sonucu buldu İrem Hanım’ı. Daha başlayalı kısa bir süre oldu ama onu çok seviyor ve değer veriyoruz. Doğru sonuca en kısa sürede ulaşmak istiyorsanız; kendinize belki, ama ona asla yalan söylemeyin.


Ne oluyorsa yalın olarak anlatın, bırakın o duyan, anlayan beyniniz olsun."


N. A. 01/05/2013


" İrem Bray, hem aileme hem de bana online olarak çok kez destek olmuştur. Hâlâ da ne zaman desteğe ihtiyacım olsa, yanımda bulurum kendisini. Alanında uzmandır! Çok iyi bir eğitim geçmişine sahip olduğu zaten açık…


Her zaman güler yüzlü ve çok düzgün, rahatlatıcı bir ses tonu ile, tane tane konuşur… İnsanın kafasını hiç karıştırmaz! Aynı zamanda harika bir anne de kendisi. Eğer profesyonel ve kendinize çok yakın hissedebileceğiniz bir psikolog arıyorsanız.


İrem Bray’i şiddetle tavsiye ederim."


I. 29/00/2013


" Merhabalar, ben İrem Bray’in adını online hizmet veren doktorsitesi isimli bir sitede tesadüfen gördüm. Kendisine telefonla ulaştım.


Çocuğumla ilgili özel bir problemim vardı ve bir anne olarak çocuğuma nasıl davranmam gerektiğini bilemiyordum ve bu durum beni çok üzüyordu.


Kendisine problemimi anlattım ve bana zaman ayırarak alabileceğim en iyi cevabı verdi ve nasıl davranmam gerektiği konusunda yol gösterdi, çok yardımcı olup kendimi iyi hissetmemi sağladı. Çok iyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum.


Kendisine çok teşekkür ediyorum." 


Y. K. 18/01/2013


" Merhabalar, ben Dr. İrem BRAY ile kısa bir süre önce tanıştım, danışanı oldum ve uzmanlığından, samimiyetinden çok memnun kaldım. Halen görüşmeye ve danışmaya devam ediyorum. 7,5 yaşında bir oğlum var ve bazı okul problemleri yaşıyor.


İrem Hanım’la tanışmadan önce kendimi çok çaresiz hissediyordum.


Kendisi durumumuzla yakından ilgilendi ve tespitleri neticesinde bize ilettiği yönergeleriyle sorunlarımızı yavaş yavaş aşmaya başladığımızı gördüm. Sabır göstermemiz gereken bu süreçte bizim yanımızda olduğu için, özellikle fazlasıyla hassas bir anne olarak beni karamsarlıktan çıkarıp doğruya yönelttiği için buradan kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.


Emeğinize sağlık… "

D. 08/12/2012


"İrem Bray’in Turunç Belediyesi’nde verdiği 4 bölümlük ‘Anne-Baba Eğitimi’ne katıldım. Kendisi son derece açık, verici, sade ve samimi bir insan.

Aldığım eğitim de içerik olarak iyi hazırlanmış, soru-cevap ile yoğurulmuş, katılanları katılımcı olarak aktif bir biçimde eğitimin içine sokan bir eğitimdi. Ben ve katılan diğer kişiler aklımıza takılan her şeyi, ikna olmadığımız her noktayı kendisiyle rahatça paylaştık, sorular sorduk.

Hiçbir sorumuz yanıtsız kalmadı ya da küçümser bir tavırla karşılanmadı. İrem her bir soruyu dikkatle dinledi, ilk önce bizi anlamaya çalıştı, bir anne olarak empati kurdu, sonra bir profesyonel olarak ama anlayacağımız bir biçimde yanıtlar verdi.

Verdiği eğitim ile bağlantılı, bize sonraki süreçlerde de yardımcı olabilecek yazar ve kitap önerileri verdi. Ayrıca her zaman sorularımıza yardımcı olabilmesi için gerekli iletişim bilgilerini de hepimize dağıttı. İrem son derece pozitif, mesleğini severek, tutkuyla yapan, çevresine bir şeyler verebilmek için çabalayan, verirse de mutlu olan ve bunu açıkça belli eden bir insan.


Ben hem bir insan hem bir psikolog olarak onunla tanışmış olmaktan, yollarımızın bir şekilde kesişmiş olmasından çok mutluyum."


A. D. 02/12/2012


" İrem Hanım’dan 8 ay gibi bir süredir aldığım terapi hayata olan bakışımı ve enerjimi değiştirdi. Günümün büyük kısmını uykuyla geçiren bir insan olan ben şimdi o kadar çok aktivite içindeyim ki kendime inanmakta zorluk çekiyorum. Yaşam görüşü, inanışı ile kesinlikle size yeni ufuklar açacak bir psikolog.

Ama bence en önemlisi onunla iletişiminizde olan rahatlığınız ve gerçekten anlaşılabildiğinizi hissedecek olmanızdır. İnternet üzerinden online yaptığı görüşmeler önce sizde tereddüt yaratabilir, bende yaratmıştı çünkü; ancak kesinlikle bir eksiklik değil, hatta kendi evinizde hiç bir zaman kaybı olmadan bire bir seans yapabiliyorsunuz. Ve karşılıklı oturuyor hissi içinde oluyorsunuz. 


Bende yarattığı bu büyük değişim için kendisine çok teşekkür ediyorum…"


B. 27/11/2012


" İrem Hanım’la doktorsitesinden tanıştım, sorularıma içtenlikle cevap verdi e-posta ve cep telefonu vererek yardımını yürekten yapacağını kanıtladı. Ben de buna inandım.

Gerek e-postam gerekse telefonlarıma cevap vererek bana dönüş yaptı. Çok içten samimi konuşurken kendisi aileden birisi gibi ilgilendi.

Çok iyi birisi, yüz yüze görüşmemizde gülümsemesi yeterli, anlayana… Yüreği çok güzel, Rabbim yüreğini incitmesin, ailesinin de yüreğini incitmesin. Zorluk çekmesin. Ben buradan herkese tavsiye ederim, görüşmelerinde çok fayda var bence…

Saygılar." "

Uğur 23/05/2012" İrem Bray’i ÇARE-DER’de eşi ile birlikte verdiği aile terapisi eğitiminde tanıdım.


Kendisi ve eşi mükemmel iki insan.

Olaylara bakış açıları beni çok derinden etkilemiştir ve benim de okul rehberlik servisinde yapacağım çalışmalarda önemli katkılar sağlamıştır. Onları tanımaktan ve birlikte çalışma içinde bulunmuş olmaktan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. İrem Hanım eşinin söylediklerini Türkçeye çevirerek bize yardımcı oluyordu. Güler yüzlü, sevecen, dürüst ve danışanlarına karşı sorumlu hisseden bir kişidir. Onun için yazılan tavsiyelerden bilgisayar ortamından görüşmeler yaptığını öğrendim. Ben de kızım için böyle bir talepte bulunmak istiyorum.


Sevgi ve saygılarımla. "


Tunay Güner, Muallim Naci İlkokulu Rehber Öğretmeni. T. 08/05/2012
Hâlâ ikna olmadınız mı? Bana mesaj atın. **KANIT yazıp +90 535 912 33 36 ya gönderin; çalışma yöntemimin ayrıntılarını size WhatsApp’tan göndereyim. 


NOT:
Bu işi günde bir kez toplu olarak yapıyoruz, dolayısıyla dosya elinize hemen ulaşmayabilir.