Uzmanların Görüşleri

Uzmanların Görüşleri

İrem Bray’i ÇARE-DER de eşi ile birlikte verdiği aile terapisi eğitiminde tanıdım. Kendisi ve eşi mükemmel iki insanlar. Olaylara bakış açıları beni çok derinden etkilemiştir ve benim de okul rehberlik servisinde yapacağım çalışmalarda önemli katkılar sağlamıştır. Onları tanımaktan ve birlikte çalışma içinde bulunmuş olmaktan dolayı çok şanslı hissediyorum. İrem Hanım eşinin söylediklerini Türkçe’ye çevirerek bize yardımcı oluyordu. Güler yüzlü, sevecen, dürüst ve danışanlarına karşı sorumlu hisseden bir kişidir. Onun için yazılan tavsiyelerden bilgisayar ortamından görüşmeler yaptığını öğrendim. Ben de kızım için böyle bir talepte bulunmak istiyorum. Sevgi ve saygılarımla.
Tunay Güner, Rehber Öğretmen, 8 Mayıs 2012

İrem’i 4 yıl önce tanıdım. Eşi Stephen Bray ile beraber verdiği Aile Terapisi Eğitimi‘nden sonra da ilişkimiz devam etti. Mesleğine tutkuyla bağlı, kendini geliştirmiş ve hiç durmadan geliştirmeye devam eden, işinde başarılı, mesleğin getirdiği sorumluluğu bilen ve bunu son noktasına kadar seve seve üstlenen bir meslektaşım. Danışanları gönül rahatlığıyla yönlendirdiğim, mesleğindeki yeterliliğinden asla şüpheye düşmediğim bir terapist. Hoşgörüsü, empatisi, hayata karşı duruşuyla sadece mesleki anlamda değil, insan olarak da özel biridir.
Ayça Güneşdoğdu, Psikolog, 16 Temmuz 2010

İrem yaklaşık 10 yıldır tanıdığım değerli bir meslektaşım ve arkadaşımdır. Bir uzman olarak bilgisi, deneyimi ve yaklaşım tarzıyla her anlamda yeterliliğini hissettiren ve güçlü bir güven duygusu uyandıran bir psikolog ve aile terapistidir. Bir insan olarak samimiyetini çabucak hissettiren, insanı rahatlatan ve olayları en doğru tarafından yakalayıp çok işe yarar öneriler getirebilen, bu özellikleriyle saygı uyandıran bir kişidir. İrem’in aile terapisi ile ilgili kısa eğitimlerinden birine katılma şansı da bulmuştum. Bu süreçte konuya hakimiyetinden ve mesleğini icra etmede gösterdiği sorumluluktan etkilendiğimi ifade etmeliyim. İrem’den hizmet almaya karar veren kişilerin kısa bir süre sonra kendilerini doğru adrese gelmiş olarak göreceklerini tahmin etmek hiç zor değil…
Nazım Serin, Uzman Psikolog, 5 Temmuz 2011

Sevgili İrem merhabalar, üstadım olarak tanımlayabileceğim eşin Stephen ile birlikte sizlerden Aile Terapisi Eğitimi ve süpervizyonu almış olarak tavsiye yazısı yazma sorumluluğu hissediyorum. Çünkü sizlerden aldığım eğitim mesleki kariyerimde oldukça önemli değişim ve gelişimlere yol açmıştır. Böylece gerek görev yaptığım hastanede gerekse diğer bir çok kurumlarda sizlerden öğrendiğim yöntem, teknik ve uygulama becerileriyle verimli çalışmalar ortaya koydum. Özellikle ülkemizde klinik aile terapisinin gelişiminde önemli katkılarınızın olduğunu yaşayarak müşahade ettim. Klinik psikiyatri, psikoloji, eğitim, sosyal hizmet alanında görev yapan doktor, psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişim uzmanlarına mesleki gelişimlerinde, özellikle ebeveynlere çocuk ve aile içi ilişkilerinde İrem’den yararlanmalarını tavsiye ederim.
Fatih Kılıçarslan, Sosyal Hizmet Uzmanı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Başhekim Yardımcısı, 5 Temmuz 2010

İrem Bray’i tavsiye etmemin nedenini hemen başlangıçta şöyle açıklamak istiyorum; insanın konuşurken rahatlatmak böyle bir şey diye düşündürüyor, bu insanları ve beni eminim stresten ve sorunlardan arındırmak için birebirdir ki sorunlarınıza çözüm yoluna ulaşmak da cabası. Bence siz de İrem Bray’le yeni bir yaşama adım atın… Ablam olarak gördüğüm, çok sevdiğim ve çok saygı duyduğum biri olarak herkese İrem Bray’in on-line danışmanlığını tavsiye ediyorum…
Aydın Gül, Diyetisyen, 28 Eylül 2011

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir