Tanıyan Diğer Kişilerin Görüşleri

Tanıyan Diğer Kişilerin Görüşleri

İrem Bray, hem aileme hem de bana online olarak çok kez destek olmuştur.Hala da ne zaman desteğe ihtiyacım olsa, yanımda bulurum kendisini.Alanında uzmandır!Çok iyi bir eğitim geçmişine sahip olduğu zaten açık. Her zaman güleryüzlü ve çok düzgün, rahatlatıcı bir ses tonu ile , tane tane konuşur. İnsanın kafasını hiç karıştırmaz!Aynı zamanda harika bir anne de kendisi. Eğer profesyonel ve kendinize çok yakın hissedebileceğiniz bir psikolog arıyorsanız İrem Bray’i şiddetle tavsiye ederim. İ…Y…. Hostes 29-01-2013

İrem Bray ‘i tavsiye etmemin nedenini hemen başlangıçta şöyle açıklamak istiyorum; ‘İnsanı konuşurken rahatlatmak böyle bir şey’ diye düşündürüyor. Bu insanları ve beni eminim stresten ve sorunlardan arındırmak için birebirdir ki sorunlarınıza çözüm yoluna ulaşmakta cabası. Bence sizde sayın İrem Bray ile yeni bir yaşama adım atın. Ablam olarak gördüğüm, çok sevdiğim ve çok saygı duyduğum biri olarak herkese İrem Bray’in online danışmanlığını tavsiye ediyorum…
Aydın Gül, Diyetisyen, 28 Eylül 2011

Merhabalar , İrem Bray iyi ki tanımışım dediğim kişilerin arasında olan biridir. Yaşam yolumda onunla karşılaştığım için çok mutluyum… Onunla kısa adı HASGAP olan ”Hasta Gönüllü Ağı Projesi” içinde tanıştık… Bu ağ içinde onunla ilgili olarak gözlemlediklerim, olaylara yaklaşımı, çözüm arayışları ve bakış açısıydı ilk dikkatimi çekenler… Sevgili İrem mütevazi olduğu kadar oldukça yalındır… Bir kişinin kendisini karşısındaki kişinin yerine koyarak olaylara onun bakış açısıyla bakması, o kişinin duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlaması, hissetmesi ve bu durumu ona iletmesi ustalık ister, diğer bir deyişle empati kurabilmeyi başaran, kişilerin fenomenolojik alanına ustalıkla girebilen biridir İrem Bray 🙂 Psikolojideki fenomenolojik yaklaşıma göre her insanın bir fenomenolojik alanı vardır. Her insan gerek kendisini gerek çevresini, kendisine özgü bir biçimde algılar; bu algısal yaşantı özneldir (subjektiftir); kişiye özgüdür. Yani her insan dünyaya, kendine özgü bir bakış tarzıyla bakar. Eğer bir insanı anlamak istiyorsak, dünyaya onun bakış tarzıyla bakmalı, bunu gerçekleştirmek için de empati kurmak istediğimiz kişinin rolüne girmeli, onun yerine geçerek adeta olaylara onun gözlükleri ile bakmalıyız. Sizlerinde yaşamınızda empati kurabilecek insanlarla karşılaşabilmenizi umut ediyorum… Sevgili İrem sana başarılarla dolu bir yaşam diliyorum… Sağlıcakla kal.
Çiğdem Demirezen, 27 Temmuz 2011

Kilometrelerce uzaktan bir insan ile yapıcı iletişim kurmanın, bir insanın yüreğini bütün yoğunluğu ile hissetmenin, empati kurabilmenin güzelliğini mutluluğunu yaşatan, mesafelere rağmen barındırdığı güzellikler ile birikimleri ile güç katan, iletişim kurduğu, dokunduğu insanın yolunu aydınlatan nadir bir güzellik İrem Bray. Bu anlamda sorunlarına çözüm arayışı ile kendisi ile iletişim kurma, kendisini tanıma fırsatı yakalayan insanları çok şanslı görüyorum. Çünkü sevgili İrem ile hayata başka bir pencereden bakmak mümkün. Bahçıvanlarının Kas Hastası oğlu için destek arayışı içinde tanıdım kendisini. O süreçte Kas Hastalıkları Derneği bünyesinde kurmaya çabaladığımız Hasta Gönüllü Ağı’na davet ettim kendisini. Büyük bir içtenlikle evet dedi. İki yıldır bizimle gönüllü bir beraberlik içinde. Paylaştığımız kişisel sorunlarımıza gösterdiği duyarlı yaklaşımları, bizimle aylık olarak yazıp paylaştığı yazıları, sıkıştığımız yerde sunduğu geniş ve güçlü bakış açıları, yaptığımız toplantılarda sunduğu değerli görüşleri, yaptığımız çalışmalara bütün içtenliği ile sabahlara kadar zaman ayırıp değerli görüşleri doğrultusunda çalışmalarımıza yaptığı katkılar ile hepimizin yüreğinde çok özel bir yer edinmiş durumda. Pisikoloji benim de ilgi alanım. Hiçbir uzman ile şimdiye kadar İrem ile yakaladığım bütünlüğü yakalayamadım. Değerlendirmeleri ve baktığı açı öyle bir bütünlük barındırıyor ki; ‘işte bu!’ diyorsunuz. İnsana dair erdemleri, bilgiyi, sanatçı bakış açısını bilince çıkarmış çok yönlü zengin kişiliği ile onunla hayata daha geniş daha aydınlık bir pencereden bakmak mümkün. İyi ki varsın sevgili İrem.
Fatma Çoban, 26 Temmuz 2011

Bu uzmanla, çalıştığım okulda velimiz olması dolayısıyla tanıştım. Öğrencilerimiz ve velilerimiz arasında sorunlular oluyordu. İrem, her insan tipine hitap edebilme özelliği ile dikkatimi çekti. O günden beri verdiği çaba yadsınamaz. Araştırıcı kimliği ile hep daha iyiyi arayan biri. Sabırlı,güler yüzlü,açık ve net. Dostlukları ile iş ilişkilerini dengede tutmada çok başarılı. Onunla sohbet ortamında kendinizi bulacaksınız.
Berrin, Öğretmen, 30 Haziran 2010

Selam, İrem Hanım’la öğretmenliğe ilk başladığım yıllarda kızı sayesinde tanıştım. İyi ki de tanımışım. Mesleğimin en zor geçen, beni bazen olumsuzluğa, umutsuzluğa sürükleyen zamanlarında ona danışarak daha az hasarla atlatmayı başardım. Her zaman yanımda ve destekçim oldu. Kendisi her zaman güler yüzlü, cana yakın, arkadaşça hatta kardeşçe yaklaştı bana ve diğer insanlara. Kendinizi kötü hissettiğinizde, yalnız ve çaresiz kaldığınızda yanınızda olması gereken bir psikolog. İhtiyacı olan arkadaşlara gönülden tavsiye ediyorum. Teşekkürler…
Sergül, Öğretmen, 25 Haziran 2010

Merhabalar, sevgili İrem’i çocukluğundan beri tanırım. Çünkü çocukluk, hatta ilk gençlik yıllarımızdan arkadaşız. Uzun gecelerin, doğan güneşe uzayan sohbetlerinden beri, dinlemeyi çok iyi bilen, gerektiğinde gerektiği kadar yorum yapan, iyi bir dost, güvenilir bir sırdaş, doğru çözüm insanı olarak kesinlikle iyi bir danışmandı benim için. Hele birde mesleki kariyeri eklenince bu özelliklerine, bu sımsıcak insanın sizi dinlemesi, dinlerken yüzünde oluşan mimikleri, rahatlatıcı ses tonu ile verdiği cevapları ile size, aradığınız aslında kendi çözümünüze ne kadar yakın olduğunuzu hissettirecektir. Kolay gelsin sevgili İrem.
Fatih, çocukluk arkadaşı, 25 Haziran 2010

İrem Abla bizim çok sevdiğimiz bir komşumuz herhalde onu bizim kadar iyi gözlemleyen biri yoktur. Kendisi her zaman zor durumlarımızda kurtarıcımız olmuştur. Emeklerine ne kadar teşekkür etsem az. Kendisinin bitmek bilmeyen enerjisine ve hayata bakış açısına hayranım. Bu işi yapmanın alınan eğitimin yanı sıra asıl başarının kişilikte olduğuna inanıyorum; bu kadar yardım sever bu kadar tatlı dilli biri ancak böyle bir mesleğin bütün gereklerini bir arada taşıyabilir. Mesleğini profesyonel olarak devam ettiriyor olduğuna çok sevindim çünkü onun gibi birine kim ihtiyaç duymaz. Mesleğini bu kadar çok sevip de gönülden yapan birine daha başka ne denir bilmiyorum zaten; ilk sohbetinizde bunu sizin de anlayacağınıza eminim.
Rabia Ulu, komşusu, 29 Temmuz 2010

Bazen kötü olduğunu sandığın şeyler aslında çok güzel sonuçlar doğurabiliyor. Ben İrem’le tamamen tesadüf eseri, o başka birine yardım etmeye gelmişken tanıştım… Yanında o muhteşem yaratık Amazon vardı, ben kızıyla ilgilenirken o işini yaptı, sonrasında aramızda küçük bir sohbet geçti. Ama azıcık zamanda ışığını size yansıtabilcek biri İrem… Hemen bağlantılar kuruldu…!!! Sonra ben yaşadığım yere döndüm, ama kalbimde bazı kırıklıklar vardı kendimin yarattığı. İlişkime zarar vermeye başlamıştım ki; İrem yardımıma koştu, beni silkeledi ve kendime getirdi… Şaşırdığım nokta çözüme bu kadar çabuk ulaştırmasıydı beni, sanki sihirli değneği vardı elinde, bana dokundu meleğim ve iyileştirdi… Hepsini çok dostça, samimiyetle yapması sanırım onun farkı, bunu yapmak için dünyaya geldiği ortada… İnsana huzur veren tarzı kendinizi onunla tanıştığınız için çok şanslı hissetmenizi sağlayan en önemli ayrıntı… Dünyayı bulduğundan daha iyi bir yer olarak bırakmaya çalışan azcık insandan biri olan İrem!!! Işığınla hepimizi aydınlatmaya devam et. Utanıyorum bunu söylemekten ama ben eskiden psikologların hiç işe yaramaycağını düşünürdüm; ‘o beni tanımıyor, nasıl yardım edebilir ki?’ derdim… Düşüncemi tamamen değiştiren sevgili İrem’i herkese kesinlikle tavsiye ediyorum, sana çok ihtiyacımız var İremmmmm…. Bu…
Sa, 28 Haziran 2010

İrem Hanım’la çalışırken dikkatinizi çekecek ilk fark tam bir profesyonel olması ile birlikte samimiyetidir. Konuşurken anlaşıldığınızı hissetmek bile sizi rahatlatıyor. Zaman geçtikçe zaten sizde yarattığı farkı hissediyorsunuz. Ben öz güven ve uyum sıkıntısı yüzünden İrem hanıma başvurmuştum. Benim algılarımı değiştirmeyi başardı. Onunla çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bana bir uzmanın yardım edebileceğinden çok daha fazla yardım etti. Buradan da tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
Mehmet, Arkadaş, 2 Temmuz 2013

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir