Çok Hızlı Yabancı Dil Öğrenmenin Sırrı

Sonunda yurt dışında yaşayan Türklerin gereksinimleri ve deneyimleri üzerine yaptığım araştırma için bilgi toplamayı bitirdim. Ortaya çıkan sorunların bir kısmını çözmeye yönelik bir e-kitap ve bir kurs hazırlıyorum. Çıkan en önemli sonuçlardan biri, günlük hayatta ciddi bir stres kaynağı olan yabancı dil engelinin aynı zamanda yalnızlık duygusunu da artırdığı yönünde oldu. Bazı kişilerin yabancı dil öğrenme konusunda diğerlerine göre daha yetenekli olduğunu düşünürüz.

Bugünkü paylaşımımda herhangi bir dili nasıl çok hızlı öğrenebileceğinizle ilgili bilimsel bulguların pratik olarak size nasıl yardımcı olacağını göstermek istiyorum. Bu bilgileri kullanırsanız genetik özelliklerinizden bağımsız olarak dil öğrenme konusunda beklenmedik şekilde ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz. Ama bu yıl çıkacak e-kitabımda bu paylaşımımın daha ayrıntılı şeklini de bulabilirsiniz.

çok hızlı yabancı dil öğrenmenin sırrı

Psikolojik bariyerlerinizi ortadan kaldırdıktan sonra etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış basit teknikleri kullanarak hızla yeni bir yabancı dil öğrenebilirsiniz.

Dil Öğrenmeye Engel Olan Psikolojik Bariyerler

Öncelikle çabalarınızı baltalama ihtimali olan psikolojik engelleri ortadan kaldırmalısınız:

 • Dil öğrenme konusundaki düşünce ve inançlarınızı belirleyin. Yararı olmayan inançlarınızın yerine size yardımcı olacak inançlar koyun.
 • Kendi kendinize söylediğiniz olumsuz sözleri olumlu sözlerle değiştirin.
 • Zihninizdeki ana dili o dil olan kişilerle ve dilin kendisiyle ilgili olumsuz duygusal bağlantıları devre dışı bırakın.
 • Mükemmeliyetçi tavırları bir yana bırakın ve kendinizi hata yapmaya hazırlayın.
 • Kendi başınıza başaramıyorsanız yardım alın.

Dil Öğrenirken Kolaylıkla Uygulanabilecek Adımlar

Artık beyninizin yeni dili öğrenmesini sağlayacak basit teknikleri uygulamaya hazırsınız:

 1. Hangi bilgi olursa olsun, beynimizin bir bilgiyi depolaması için sizi ilgilendiren bir şeyle bağlantı kurması gerekir. Kelime dağarcığınızı geliştirmek için ilgi alanlarınıza odaklanın. Sizin için anlamı olan bir bağlam oluşturun.
 2. Anlamasanız bile öğrendiğiniz dilde konuşulanları dinleyin. Zihniniz ritmi ve sesleri kaydedecektir.
 3. Ana dilinize gönderme yapmadan yalnızca bu yeni dili kullandığınız bağlamlar yaratın. Örneğin seçtiğiniz bir arkadaşınızla yalnızca bu dilde konuşabilirsiniz.
 4. Kendi kendinize yeni dilde düşünme ve hayal kurma alıştırması yapın.
 5. Konuşun ve hata yapın.
 6. Kendinize ana dili bu yeni dil olan bir dil ortağı seçin. O kişiyle konuşun, o da sizin hatalarınızı hiç düzeltmesin.

İrem Bray

İrem Bray uzman bir psikolog ve deneyimli bir Aile Terapisti'dir. Aile terpistleri yetiştirmekte, aile eğitimleri vermekte, bireylere, çiftlere, ailelere ve aile şirketi sahiplerine yardım etmektedir. Kendisine15 dakikalık ücretsiz öngörüşmeniz için terapi @ irembray.com adresinden veya 0090 538 912 33 36 telefon numarasından hemen ulaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir